Ważność: od godz. 07:30 dnia 19.03.2021 do godz. 07:30 dnia 20.03.2021
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalnie utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Głównie po południu wystąpią przelotne
opady śniegu, okresami opad o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, po południu także umiarkowany i porywisty, północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od północy regionu
rozpogodzeniami. Początkowo możliwe są przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Głównie po południu wystąpią przelotne opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej – miejscami do około 8 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, po
południu także umiarkowany i porywisty, północny; powodować może zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu, po południu także o umiarkowanym natężeniu. Temperatura obniżająca się od -9°C do -12°C.
Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północny, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura obniżająca się od -12°C do -15°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północny i północno-wschodni; powodować będzie zawieje
i zamiecie śnieżne.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 20.03.2021 do godz. 07:30 dnia 21.03.2021
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C.
Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem na krańcach zachodnich regionu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C na wschodzie do -3°C na zachodzie. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy także umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura od -15°C do -13°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny,
później słaby i umiarkowany, północno-wschodni skręcający na zachodni.
W nocy zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od
-7°C do -5°C, na wschodzie regionu lokalnie -10°C. Wiatr słaby, po północy umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -13°C do -10°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, później dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni; powodować będzie zamiecie śnieżne.

prognozę 49510/2021 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2021-03-19 05:45