Ważność: od godz. 19:30 dnia 26.03.2021 do godz. 19:30 dnia 27.03.2021

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem na zachodzie regionu wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie początkowo umiarkowane, później, przejściowo wzrastające do dużego, a po południu od zachodu regionu, ponownie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach około 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem od zachodu regionu wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem miejscami porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) spadek temperatury od 3°C do 0°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach 80 km/h, południowo-zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w wyższych partiach regionu, powyżej 700 m n.p.m. deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach około 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Dalszy spadek temperatury od 0°C do -6°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 60 km/h, w porywach 80 km/h, zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.03.2021 do godz. 19:30 dnia 28.03.2021

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu, miejscami także deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr początkowo bardzo silny, stopniowo słabnący, od 55 km/h do 30 km/h, w porywach 70 km/h, zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -5°C do -1°C. Wiatr dość silny i silny, zachodni.

Ważność od godz. 19:30 dnia 26.03.2021 do godz. 19:30 dnia 27.03.2021

Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem znad Morza Norweskiego, z chłodnym frontem atmosferycznym. Jedynie początkowo, na krańcach południowo-wschodnich, zaznaczy się wpływ wyżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, za frontem chłodniejsze. Ciśnienie będzie spadać, później zacznie rosnąć.

Ważność od godz. 19:30 dnia 27.03.2021 do godz. 19:30 dnia 28.03.2021

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Węgrami, początkowo na wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym. Po południu do krańców zachodnich kraju będzie zbliżać się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Napływać będzie powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

prognozę 53953/2021 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2021-03-26 11:48