Ważność: od godz. 19:30 dnia 31.03.2021 do godz. 19:30 dnia 01.04.2021

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego W nocy pogodnie.

Temperatura minimalna od 5°C do 8°C, w kotlinach górskich od 2°C do 4°C. Wiatr na ogół słaby, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni. W dzień początkowo pogodnie, później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Spadek temperatury od 8°C początkowo do 4°C wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 01.04.2021 do godz. 19:30 dnia 02.04.2021

W nocy zachmurzenie duże, nad ranem na północy regionu z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 1°C na północy do 4°C na południu regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko rano miejscami duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu przechodzące w opady śniegu. Początkowo możliwe burze. Spadek temperatury od 4°C początkowo do -2°C nad ranem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Później rozpogodzi się. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr początkowo umiarkowany, po południu dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Ważność od godz. 19:30 dnia 31.03.2021 do godz. 19:30 dnia 01.04.2021

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad północno-zachodnich krańców Rosji (wybrzeże Morza Barentsa). W dzień z północy na południe kraju przemieści się front chłodny. Przed frontem będzie utrzymywało się ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze, także polarne morskie. W nocy wystąpi spadek ciśnienia, w dzień niewielkie wahania.

Ważność od godz. 19:30 dnia 01.04.2021 do godz. 19:30 dnia 02.04.2021

Wschód kraju będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Białorusi, odsuwającego się nad Rosję. Nad resztę kraju sięgnie klin wyżu znad Atlantyku. Na południu i wschodzie kraju będzie zaznaczała się strefa frontu chłodnego i postępująca za nim strefa zbieżności. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

prognozę 56885/2021 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2021-03-31 12:25