Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 09.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 09.04.2021

Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -5°C po południu do -2°C wieczorem. Wiatr od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni, powodować będzie zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 09.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 10.04.2021

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Nad ranem na krańcach zachodnich możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na wschodzie regionu. Na północnym zachodzie okresami opady deszczu, które przejściowo możliwe są również na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 9°C na północnym zachodzie do 15°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, w drugiej połowie dnia skręcający na północno-wschodni. Na krańcach południowo wschodnich wiatr umiarkowany i chwilami porywisty, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Nad ranem na krańcach zachodnich możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -2°C do 1°C. Wiatr od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni, początkowo powodować będzie zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie duże, na wschodzie regionu większe przejaśnienia. Na zachodzie okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C na zachodzie do 15°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) na zachodzie okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie również deszczu. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 10.04.2021
         do godz. 19:30 dnia 11.04.2021

W nocy początkowo zachmurzenie duże i możliwe słabe opady deszczu. Później zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na zachodzie regionu duże. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonie Kotliny Kłodzkiej okresami dość silny i  w porywach osiągający 65 km/h, południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr w zachodniej części umiarkowany i dość silny (20-30 km/h) chwilami porywisty, we wschodniej dość silny i silny (35-45 km/h) w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

prognoza nr 62063/2021opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2021-04-09 12:19