Ważność: od godz. 19:30 dnia 04.05.2021 do godz. 19:30 dnia 05.05.2021

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie regionu przejściowo także rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach początkowo do 55 km/h, później do 40 km/h, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem na zachodzie regionu także rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg. Spadek temperatury od 2°C do -2°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 120 km/h, południowo-zachodni, powodować może zawieje śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem na zachodzie regionu także rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu, po południu możliwe burze. Temperatura od -4°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunków zachodnich, powodować może zawieje śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 05.05.2021 do godz. 19:30 dnia 06.05.2021

W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże, później małe. Przed północą miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, miejscami słaby, porywisty, początkowo w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie nad ranem małe, później umiarkowane i duże. Głównie po południu wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże, później małe. Przed północą miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni, powodować może zawieje śnieżne. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -4 do -2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni, powodować będzie zawieje śnieżne.

Ważność od godz. 19:30 dnia 04.05.2021 do godz. 19:30 dnia 05.05.2021

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Danii. W nocy z zachodu na wschód przemieści się układ frontów atmosferycznych. W dzień na południu oraz wschodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiego niżu przemieszczającego się ze Słowacji nad Białoruś oraz pofalowanego frontu atmosferycznego. Południowo-wschodnia część kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza, nad pozostały obszar z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Ważność od godz. 19:30 dnia 05.05.2021 do godz. 19:30 dnia 06.05.2021

Południowa Polska znajdzie się w zasięgu słabego wyżu z centrum w rejonie Austrii. Pozostały obszar kraju pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek znad Danii, przez południową Skandynawię, przemieści się nad Bałtyk. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

prognozę 75176/2021 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2021-05-04 12:05