od godz. 13:30 dnia 12.05.2021
do godz. 19:30 dnia 12.05.2021
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz – do około 25 mm, lokalnie 35 mm. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 27°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zmieniających się, w czasie
burz w porywach do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze oraz grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz – około 30 mm, lokalnie około 40 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na zachodzie do około 25°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zmieniających się,
w czasie burz w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie po południu wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie grad. Spadek temperatury od 12°C do około
8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni skręcający na wschodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

od godz. 19:30 dnia 12.05.2021
do godz. 19:30 dnia 13.05.2021
W noc zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo także burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie 25 mm.
Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr na zachodzie regionu słaby i umiarkowany, zachodni, na wschodzie słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 80 km/h, początkowo lokalnie do 90 km/h.
W dzień zachmurzenie duże, na północy większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze, lokalnie na wschodzie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 15 mm, na wschodzie regionu lokalnie 20 mm. Temperatura maksymalna od 17°C na zachodzie do 20°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany,
porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie nocy także burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów miejscami około 15 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr na zachodzie regionu słaby i umiarkowany, zachodni; na wschodzie słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 80 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie nocy miejscami burze oraz grad. Temperatura od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków wschodnich, w czasie burz w porywach do 80 km/h.
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze, lokalnie na wschodzie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do około 15 mm, na wschodzie regionu około 20 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby
i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, wschodni i północno-wschodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h.

od godz. 19:30 dnia 13.05.2021
do godz. 19:30 dnia 14.05.2021
W nocy zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu, początkowo zanikające burze. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wieczorem słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, początkowo zanikające burze.
Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, zanikające burze. Temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków północnych, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wieczorem jedynie słaby, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, zanikające burze. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 12.05.2021
do godz. 19:30 dnia 13.05.2021
Polska będzie pod wpływem niżów z ośrodkami przemieszczającymi się znad południowych województw ku centrum kraju. Niżom towarzyszyć będzie pofalowany front atmosferyczny oraz poprzedzająca go linia zbieżności. Napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne
morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 13.05.2021
do godz. 19:30 dnia 14.05.2021
Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek będzie przemieszczał się dalej na północny wschód, w rejon Obwodu Kaliningradzkiego. Wciąż niżowi towarzyszyć będzie pofalowany front atmosferyczny oraz poprzedzająca go linia zbieżności. Napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie na południu kraju będzie rosnąć,