Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 19.05.2021
         do godz. 19:30 dnia 19.05.2021

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 70 km/h.
  Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 70 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a początkowo również śniegu. Lokalnie wystąpią burze. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 19.05.2021
         do godz. 19:30 dnia 20.05.2021

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Początkowo lokalnie burze. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 60 km/h.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów burzowych około 10 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 65 km/h.
  W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Początkowo lokalnie burze. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, stopniowo zanikające. Początkowo lokalnie burze. Temperatura od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 60 km/h.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów burzowych około 10 mm. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach około 65 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady początkowo deszczu ze śniegiem i śniegu, później deszczu. Po południu lokalnie burze. Temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 20.05.2021
         do godz. 19:30 dnia 21.05.2021

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.
  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr od 65 km/h do 80 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 19.05.2021
         do godz. 19:30 dnia 20.05.2021

Polska północno-wschodnia pozostanie na skraju niżu znad Litwy. Nad pozostałym obszarem rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku, ale w ciągu dnia, do krańców północno-zachodnich, przybliży się strefa frontu okluzji związana z płytkim niżem nad Skandynawią. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Wzrost ciśnienia.

ważność: od godz. 19:30 dnia 20.05.2021
         do godz. 19:30 dnia 21.05.2021

Polska będzie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Śródziemnego. W ciągu dnia, od zachodu, nasunie się zatoka z pofalowanym frontem atmosferycznym, związana z głębokim niżem znad Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Spadek ciśnienia.

prognoza nr 82913/2021opracował synoptyk dyżurny Edyta Socha, dnia 2021-05-19 12:16