Ważność: od godz. 07:30 dnia 15.07.2021 do godz. 07:30 dnia 16.07.2021

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu burze, lokalnie możliwy grad. Zjawiska burzowe prognozowane są już od godzin porannych. Prognozowana wysokość opadów około 30mm lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza na północy regionu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywisty.

W dzień zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu burze, lokalnie możliwy grad. Zjawiska burzowe prognozowane są już od godzin przedpołudniowych. Prognozowana wysokość opadów około 30mm lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, w burzy w porywach do 80 km/h, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, w burzy porywisty, z kierunków południowych, nad ranem skręcający na zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 16.07.2021 do godz. 07:30 dnia 17.07.2021

W dzień zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe w drugiej połowie nocy na zachodzie regionu przejściowo duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, zachodni skręcający na północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe w drugiej połowie nocy na zachodzie regionu przejściowo duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) na zachodzie regionu możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

prognozę 112222/2021 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-07-15 06:27