Ważność: od godz. 19:30 dnia 26.07.2021 do godz. 19:30 dnia 27.07.2021

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 30 mm. Temperatura minimalna 17°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 70 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie regionu możliwe są również burze, z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 20 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 70 km/h. Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 30 mm. Temperatura minimalna 15°C do 17°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 65 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu również burze, punktowo z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 20 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, po południu burze, punktowo z gradem. Temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 70 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.07.2021 do godz. 19:30 dnia 28.07.2021

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo możliwe, gdzieniegdzie, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, południowy. W dzień zachmurzenie początkowo zachmurzenie małe, później wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, okresami dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu na wschodzie regionu możliwe burze, Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy i nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie początkowo zachmurzenie małe, później wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, okresami dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu na wschodzie regionu możliwe burze, Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu na wschodzie przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 70 km/h.

Ważność od godz. 19:30 dnia 26.07.2021 do godz. 19:30 dnia 27.07.2021

Polska będzie pod wpływem zatoki rozległego niżu znad północno-zachodniej Europy, z głównym ośrodkiem przemieszczającym się powoli znad Wysp Brytyjskich nad Morze Norweskie. Nad naszym krajem będzie utrzymywać się strefa pofalowanego frontu chłodnego, oddzielającego powietrze pochodzenia zwrotnikowego, zalegające na południowym wschodzie kraju, od dość ciepłego powietrza polarnego morskiego, napływającego nad pozostały obszar. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.

Ważność od godz. 19:30 dnia 27.07.2021 do godz. 19:30 dnia 28.07.2021

Polska pozostanie na skraju rozległego niżu znad północno-zachodniej Europy. Na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza w nocy, będzie oddziaływać jeszcze pofalowany front chłodny, związany z wypełniającym się niżem znad Morza Norweskiego. W dzień kolejny front chłodny, związany z pogłębiającym się niżem znad Wielkiej Brytanii, będzie przemieszczać się z zachodu w głąb kraju. Będzie napływać dość ciepłe powietrze polarne morskie, tylko na południowym wschodzie jeszcze powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie nadal będzie się wahać.

prognozę 118304/2021 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-07-26 12:3