Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.09.2021 do godz. 19:30 dnia 28.09.2021
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni od zachodu regionu skręcający na zachodni, przejściowo również zmienny. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni od zachodu regionu skręcający na zachodni, przejściowo również zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr początkowo dość silny, później słaby i umiarkowany, północno-zachodni, wieczorem skręcający na południowy.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 28.09.2021 do godz. 19:30 dnia 29.09.2021
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy na wschodzie regionu również rozpogodzenia. Początkowo, głównie na wschodzie regionu, możliwe słabe opady deszczu. Lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później skręcający na wschodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu na zachodzie regionu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej połowie nocy na wschodzie regionu również rozpogodzenia. Początkowo, głównie na wschodzie regionu, możliwe słabe opady deszczu. W kotlinach utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później skręcający na wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, po południu dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność od godz. 19:30 dnia 27.09.2021 do godz. 19:30 dnia 28.09.2021 Przeważający obszar Polski pozostanie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji, w suchym i chłodnym powietrzu polarnym kontynentalnym, jedynie zachód kraju będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w wilgotniejszym i cieplejszym powietrzu polarnym morskim napływającym z południowego zachodu. W dzień na zachodzie Polski zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.

Ważność od godz. 19:30 dnia 28.09.2021 do godz. 19:30 dnia 29.09.2021 Wschód Polski pozostanie w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji, w powietrzu polarnym kontynentalnym. Pozostały obszar kraju będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie małoaktywnego frontu stacjonarnego, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie spadać.
prognozę 150997/2021 oprac. syn. dyż. Janusz Zieliński 2021-09-27 12:18