PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO – AKTUALIZACJA

Aktualizacja dotyczy: dodano opad deszczu na pierwszą noc dla obszaru Przedgórza Sudeckiego.

od godz. 07:30 dnia 11.10.2021
do godz. 07:30 dnia 12.10.2021
W dzień zachmurzenie małe, od zachodu regionu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu.
Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni.
W dzień zachmurzenie małe, od zachodu regionu wzrastające do dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Spadek temperatury od 2°C nad ranem do -1°C wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu.
Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

od godz. 07:30 dnia 12.10.2021
do godz. 07:30 dnia 13.10.2021
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu.
Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu powyżej 1000 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni, powodować będzie zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, powyżej 800 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu.
Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

prognozę 157661/2021 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2021-10-11 05:36