PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

Ważność:
od godz. 07:30 dnia 15.10.2021
do godz. 07:30 dnia 16.10.2021
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu nasuwająca się od
północnego-zachodu regionu strefa przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy.
W nocy początkowo zachmurzenie duże, później większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. W pierwszej połowie nocy miejscami opady deszczu. Przy rozpogodzeniach możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C.
Wiatr przeważnie słaby, zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przed południem możliwe słabe opady mżawki, po południu postępująca od zachodu regionu strefa przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy początkowo zachmurzenie duże, później większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. W pierwszej połowie nocy miejscami opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg. Spadek temperatury od 1°C wieczorem, do -2°C rano. Wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, później słabnący do umiarkowanego i dość silnego, północno-zachodni.

Ważność:
od godz. 07:30 dnia 16.10.2021
do godz. 07:30 dnia 17.10.2021
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C.
Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -3°C do 0°C.
Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

prognozę 159585/2021 opracował synoptyk dyżurny Edyta Socha, dnia 2021-10-15 05:44