Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 04.11.2021 do godz. 07:30 dnia 05.11.2021
W dzień zachmurzenie duże jedynie na wschodzie regionu większe przejaśnienia. Opady deszczu, na wschodzie regionu znacznie słabsze. Na zachodzie prognozowana suma opadów lokalnie do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 9°C na krańcach zachodnich do 14°C na
wschodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, skręcający w ciągu dnia z południowo-wschodniego na południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, nad ranem słabnący do umiarkowanego, okresami porywistego, południowo-zachodni i zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów na zachodzie regionu miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni,
okresami dość silny, w porywach w całym regionie do 75 km/h, skręcający
z południowo-wschodniego na południowo-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Spadek temperatury od 2°C rano do -2°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na zachodni, po południu może powodować zawieje śnieżne. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, później słabnący do
umiarkowanego, porywistego, południowo-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr bardzo silny słabnący do silnego, od 65 km/h do 45 km/h, w porywach początkowo do 100 km/h, później do 80 km/h, zachodni, może powodować zawieje śnieżne.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.11.2021 do godz. 07:30 dnia 06.11.2021
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu, od wschodu regionu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr początkowo umiarkowany, okresami porywisty, po południu słaby i umiarkowany, zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr jedynie początkowo umiarkowany, okresami porywisty, szybko słabnący, od godzin południowych słaby i umiarkowany, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady śniegu.
Temperatura od -2°C do -1°C. Wiatr dość silny, początkowo w porywach do 60 km/h, zachodni, początkowo może powodować zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -3°C do -2°C. Wiatr dość silny, zachodni.
prognozę 170176/2021 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-11-04 06:20