Ważność: od godz. 19:30 dnia 15.11.2021 do godz. 19:30 dnia 16.11.2021
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni i wschodni. W dzień zachmurzenie duże, postępujące od południa regionu większe przejaśnienia, na wschodzie także rozpogodzenia. Rano na zachodzie regionu może utrzymywać się mgła
ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.
W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) zachmurzenie małe. Temperatura od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Rano lokalnie utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) zachmurzenie małe. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 16.11.2021 do godz. 19:30 dnia 17.11.2021
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu na zachodzie i północy regionu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C, lokalnie przy silniejszym wietrze około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) spadek temperatury od 3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Po południu na zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność od godz. 19:30 dnia 15.11.2021 do godz. 19:30 dnia 16.11.2021
Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Ukrainą. Pozostaniemy w umiarkowanie ciepłym powietrzu napływającym z południowego wschodu. Ciśnienie zacznie spadać.

Ważność od godz. 19:30 dnia 16.11.2021 do godz. 19:30 dnia 17.11.2021
W nocy Polska pozostanie na skraju słabnącego wyżu znad Ukrainy, w dzień od zachodu zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Pod koniec dnia na północnym zachodzie kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w dość ciepłym powietrzu polarnym. Ciśnienie będzie spadać.

prognozę 177062/2021 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2021-11-15 12:28