Ważność: od godz. 07:30 dnia 30.11.2021 do godz. 07:30 dnia 01.12.2021
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące po południu od zachodu regionu w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od 2°C na wschodzie do 4°C na zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, na zachodzie regionu w porywach do około 70 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, przejściowo z większymi przejaśnieniami. Opady początkowo deszczu, później deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, w pierwszej połowie nocy zwłaszcza na zachodzie regionu w porywach do około 75 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące po południu od zachodu regionu w deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 10 mm. Lokalnie przejściowo prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie około 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do nawet około 10 cm. Stopniowy wzrost temperatury od -8°C rano do -3°C wieczorem. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w pierwszej połowie nocy w porywach do około 75 km/h, w drugiej połowie nocy słabnący i jedynie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 01.12.2021 do godz. 07:30 dnia 02.12.2021
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie do 6°C na zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w dalszym ciągu okresami w porywach do około 65 km/h, później w całym regionie okresami porywisty, południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, ponownie okresami w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w dalszym ciągu okresami w porywach do około 70 km/h, później słabnący i w całym regionie okresami w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -3°C wieczorem obniżająca się do -7°C nad ranem. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

prognozę 186174/2021 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2021-11-30 06:32