od godz. 13:30 dnia 17.01.2022
do godz. 19:30 dnia 17.01.2022
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem, od północy regionu zanikające; lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami silny, do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 115 km/h, zachodni i północno-zachodni.
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami krupy śnieżnej; lokalnie możliwe burze. Na obszarze powyżej 600 m n.p.m. opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 6 cm.
Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami silny, do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 115 km/h, zachodni i północno-zachodni, przy opadach śniegu powodować będzie zawieje śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu, możliwe burze. Temperatura obniżająca się od -5°C do -9°C. Wiatr od 95 km/h do 110 km/h, w porywach do 160 km/h, wieczorem słabnący do 50-65 km/h, w porywach do 110 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

od godz. 19:30 dnia 17.01.2022
do godz. 19:30 dnia 18.01.2022
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach zachodnich regionu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo miejscami wystąpią jeszcze przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni, miejscami powodować będzie zamiecie śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura od -9°C do -7°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący do dość silnego i silnego, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, a na zachodzie regionu duże z większymi przejaśnieniami i tam możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni, miejscami powodować będzie zamiecie śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura wzrastająca od -7°C nad ranem do -3°C wieczorem. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny, powodować będzie zamiecie śnieżne.

od godz. 19:30 dnia 18.01.2022
do godz. 19:30 dnia 19.01.2022
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami wystąpią słabe opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz; przejściowo możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od południa regionu rozpogodzeniami. Rano na północy regionu możliwe są jeszcze słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu porywisty, południowo-zachodni i południowy.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie rozpogodzeniami.
Lokalnie możliwe są słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz; przejściowo możliwy opad marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura wzrastająca od -3°C wieczorem do 2°C nad ranem. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i północny, początkowo powodować może zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie lokalnie duże. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, po południu nasilający się do dość silnego i silnego, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 17.01.2022
do godz. 19:30 dnia 18.01.2022
Początkowo Polska będzie na skraju aktywnego niżu znad Rosji, który dość szybko odsunie się na południowy wschód. Od zachodu nasuwać się będzie wyż z centrami nad Europą Zachodnią. Z północnego zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie. Wzrost ciśnienia.

Ważność od godz. 19:30 dnia 18.01.2022 do godz. 19:30 dnia 19.01.2022
Wyż z centrum nad Czechami będzie stopniowo słabł i odsunie się nad centralną i południową Europę. Nad Polskę znad północnej Europy nasuwać się będzie rozległa i aktywna zatoka niżowa. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza. Spadek ciśnienia.

prognozę 9997/2022 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2022-01-17 12:13