Ważność: od godz. 19:30 dnia 21.02.2022 do godz. 19:30 dnia 22.02.2022
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na wschodzie regionu początkowo małe. Wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej, przed południem miejscami możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na wschodzie regionu początkowo małe. Wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powyżej 500 m n.p.m. przechodzące w śnieg. Powyżej 600 m n.p.m. miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od 0 do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, miejscami powodować może zawieje i zamiecie śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady śniegu. Temperatura od -8 do -6°C. Wiatr bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powyżej 500 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 2 do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni, powodować może zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -8 do -6°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 22.02.2022 do godz. 19:30 dnia 23.02.2022
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, po północy nasilający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. W dzień zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 5 do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, rano powyżej 500 m n.p.m. deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 1 do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, po północy nasilający się do dość silnego, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich; rano powodować może zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady śniegu, także o umiarkowanym natężeniu - miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura od -8 do -5°C. Wiatr bardzo silny, do 70 km/h, w porywach do 110 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, powyżej 500 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 4 do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, w górach powodować będzie zamiecie śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady śniegu, po południu zanikające. Temperatura od -7 do -5°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, po południu słabnący do dość silnego i silnego, od 30 km/h do 45 km/h, północno-zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 21.02.2022 do godz. 19:30 dnia 22.02.2022
Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej, tylko w dzień, od zachodu, przejściowo rozbuduje się klin wyżowy. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Wzrost ciśnienia.

ważność: od godz. 19:30 dnia 22.02.2022 do godz. 19:30 dnia 23.02.2022  Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie zatoka z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem z rejonu Islandii. W dzień, od zachodu, ponownie rozbuduje się klin wyżowy. W dalszym ciągu będziemy w powietrzu polarnym morskim. Wzrost ciśnienia.
prognoza nr 31328/2022opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2022-02-21 12:14