Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 25.02.2022 do godz. 19:30 dnia 25.02.2022
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu na krańcach
zachodnich regionu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu, na zachodzie. Na obszarach powyżej 500 m n.p.m. opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem
i śnieg. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady śniegu, po południu zanikające. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni. Będzie powodował zawieje i zamiecie
śnieżne.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 25.02.2022 do godz. 19:30 dnia 26.02.2022
W nocy zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przejściowo również śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, przed południem również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby
i umiarkowany, z kierunków północnych.
W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami przelotne śniegu, początkowo także śniegu z deszczem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami przelotne opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr przeważnie dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. Powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu, po południu także śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami przelotne opady śniegu.
Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 26.02.2022 do godz. 19:30 dnia 27.02.2022

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo możliwe słabe opady śniegu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W dzień na zachodzie regionu zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie przeważnie
duże. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie na wschodzie regionu okresami porywisty, północno-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo mogą wystąpić słabe opady śniegu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe słabe opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni.
Ważność od godz. 19:30 dnia 25.02.2022 do godz. 19:30 dnia 26.02.2022
Polska w nocy będzie na skraju niżu znad Morza Białego. W dzień pogodę kształtować
będzie wyż z centrum w rejonie Holandii. Przejściowo na północy kraju zaznaczy się wpływ
płytkiej zatoki niżowej z rozmywającym się chłodnym frontem atmosferycznym. Z północnego
zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosnąć.
Ważność od godz. 19:30 dnia 26.02.2022 do godz. 19:30 dnia 27.02.2022
Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem, w chłodnym powietrzu polarnym
morskim. Ciśnienie będzie rosnąć.

prognozę 33720/2022 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2022-02-25 12:06