od godz. 19:30 dnia 25.03.2022
do godz. 19:30 dnia 26.03.2022

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie początkowo zachmurzenie małe lub bezchmurnie później wzrastające od północy regionu do dużego, aż do wystąpienia wieczorem opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby nasilający się do umiarkowanego, okresami zwłaszcza w drugiej  połowie dnia porywisty, północno-zachodni.
W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.)  temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. W dzień  zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, po południu i  wieczorem okresami porywisty północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.)  temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.

od godz. 19:30 dnia 26.03.2022
do godz. 19:30 dnia 27.03.2022

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy regionu miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, zanikające po północy. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W dzień  zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty,  południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, zanikające w drugiej połowie nocy. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.)  opady deszczu, możliwe przejściowo opady deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni. W dzień  zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty,  południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

od godz. 19:30 dnia 25.03.2022
do godz. 19:30 dnia 26.03.2022

W nocy Polska będzie w zasięgu wyżu znad Wielkiej Brytanii, jedynie na północy  i północnym wschodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Finlandii. W dzień Polska będzie w zasięgu wspomnianego niżu, którego ośrodek znad Finlandii będzie przemieszczał się w kierunku Rosji. Z północy na południe kraju stopniowo będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Początkowo będzie zalegała ciepła polana morska masa powietrza, za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie początkowo będzie spadać, po przejściu frontu zacznie rosnąć.

ważność:
od godz. 19:30 dnia 26.03.2022
do godz. 19:30 dnia 27.03.2022

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, na zachodzie i południu kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Będzie napływała nieco chłodniejsza polarna morska masa powietrza. Ciśnienie będzie spadać.

prognoza nr 49808/2022opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2022-03-25 12:36