od godz. 13:30 dnia 04.05.2022
do godz. 19:30 dnia 04.05.2022
Po południu i wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, głównie na południu regionu, możliwe są przelotne opady deszczu.
Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, w czasie burz w porywach
do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Temperatura od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

od godz. 19:30 dnia 04.05.2022
do godz. 19:30 dnia 05.05.2022
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy miejscami duże. Rano na krańcach zachodnich regionu możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie rano miejscami małe. Przelotne opady deszczu, głównie po południu burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby, początkowo południowo-wschodni, później zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo oraz nad ranem miejscami duże i wówczas możliwe są przelotne opady deszczu. Lokalnie w obniżeniach terenu wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C, lokalnie przygruntowe przymrozki do -1°C. Wiatr słaby, zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo oraz nad ranem możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie po południu także burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 65 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

od godz. 19:30 dnia 05.05.2022
do godz. 19:30 dnia 06.05.2022
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na krańcach zachodnich regionu także małe. Miejscami, głównie na wschodzie regionu, wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe burze, w drugiej połowie nocy zanikające. Po północy lokalnie wystąpi krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz porywisty.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie po południu i na wschodzie regionu, wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie regionu, możliwe burze; w drugiej połowie nocy zjawiska będą zanikać. Lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C.
Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 55 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze – w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 55 km/h.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie regionu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz
w porywach do 60 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Ważność

od godz. 19:30 dnia 04.05.2022
do godz. 19:30 dnia 05.05.2022
Wschodnia połowa kraju będzie w zasięgu wyżu z centrum na pograniczu Białorusi i Rosji, zachodnia część Polski znajdzie się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia z płytkimi, lokalnymi niżami. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 05.05.2022
do godz. 19:30 dnia 06.05.2022
Polska będzie w obszarze nieco obniżonego ciśnienia z płytkimi, lokalnymi niżami.
Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

prognozę 70565/2022 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2022-05-04 12:23