Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.06.2022
         do godz. 07:30 dnia 14.06.2022
W dzień początkowo zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia, a wieczorem rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, początkowo burze, zwłaszcza na wschodzie regionu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W dzień początkowo zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm na zachodzie do 25 mm na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze. Spadek temperatury od 9°C rano do 5°C wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywach do 70 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu.  Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr dość silny i silny, północno-zachodni.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 14.06.2022
         do godz. 07:30 dnia 15.06.2022
W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich.
W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i zachodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, nad ranem w kotlinach górskich krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.
prognoza nr 89060/2022opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2022-06-13 06:14