Ważność: od godz. 19:30 dnia 20.07.2022 do godz. 19:30 dnia 21.07.2022
W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 18°C do 21°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe, po południu miejscami umiarkowane, pod wieczór także duże. Na krańcach zachodnich regionu wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe także burze i grad. Temperatura maksymalna od 34°C do 37°C. Wiatr słaby i umiarkowany,
południowo-wschodni i południowy, po południu skręcający na zachodni, w czasie burz w porywach do 55 km/h.
W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C, lokalnie około 13°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 17°C do 20°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie małe, po południu miejscami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Wieczorem na krańcach zachodnich regionu możliwe są przelotne opady deszczu lub burze.
Temperatura maksymalna od 31°C do 34°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, po południu skręcający na kierunki zachodnie, w czasie burz w porywach do 55 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wieczorem w zachodniej partii gór możliwe przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura od 20°C do 22°C. Wiatr
umiarkowany, okresami dość silny, przed południem i wieczorem w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 21.07.2022 do godz. 19:30 dnia 22.07.2022
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, rano na zachodzie regionu miejscami małe. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem; po północy zjawiska będą zanikać. Prognozowana wysokość opadów do około 15 mm. Temperatura minimalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, rano na zachodzie regionu małe. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze, początkowo możliwy także grad; po północy zjawiska będą zanikać. Prognozowana wysokość opadów do około 15 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie grad; po północy zjawiska będą zanikać. Temperatura obniżająca się od 17°C początkowo do 12°C nad ranem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do około 65 km/h, z kierunków zachodnich. W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 13°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni.

Ważność od godz. 19:30 dnia 20.07.2022 do godz. 19:30 dnia 21.07.2022

Od zachodu Polska będzie dostawać się powoli w zasięg zatoki niżowej, związanej z niżem znad Morza Norweskiego i Skandynawii, z chłodnym frontem atmosferycznym poprzedzonym linią zbieżności. Wschodnia Polska pozostanie pod wpływem słabego wyżu. Pozostaniemy w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, jedynie pod koniec dnia nad krańce zachodnie zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Mały spadek ciśnienia.
Ważność od godz. 19:30 dnia 21.07.2022 do godz. 19:30 dnia 22.07.2022
Polska będzie w zasięgu wtórnego niżu znad Morza Norweskiego, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Wschodnia Polska pozostanie jeszcze w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, nad zachodnią napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Niewielkie wahania ciśnienia.

prognozę 106239/2022 opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2022-07-20 11:56