Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.08.2022
         do godz. 07:30 dnia 06.08.2022

W dzień zachmurzenie przeważnie małe, wieczorem na zachodzie województwa wzrastające do dużego i tam możliwe burze z przelotnymi opadami deszczu oraz gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 33°C do 36°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, pod wieczór od zachodu województwa skręcający na północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 85 km/h.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, początkowo możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, tylko początkowo na wschodzie województwa z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h,
  W dzień zachmurzenie przeważnie małe, wieczorem na zachodzie regionu wzrastające do dużego i tam możliwe burze z przelotnymi opadami deszczu oraz gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 32°C do 35°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, pod wieczór od zachodu regionu skręcający na północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 85 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) pod wieczór na krańcach zachodnich możliwe burze z przelotnymi opadami deszczu i z gradem. Temperatura od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 85 km/h.
   W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, początkowo możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, tylko początkowo na wschodzie regionu z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h,
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze. Spadek temperatury od około 20°C początkowo do około 8°C nad ranem. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, w czasie burz do 85 km/h, północno-zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 06.08.2022
         do godz. 07:30 dnia 07.08.2022

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
  W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny.
  W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

prognoza nr 113387/2022opracował synoptyk dyżurny Marek Kurowski, dnia 2022-08-05 06:05