Ważność: od godz. 19:30 dnia 12.08.2022 do godz. 19:30 dnia 13.08.2022
W nocy zachmurzenie małe, od wschodu województwa stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia nad ranem opadów deszczu; na krańcach wschodnich możliwa burza. Temperatura minimalna od 12°C na zachodzie do 17°C na północnym wschodzie. Wiatr słaby, przeważnie
północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 24°C na południu do 28°C na północy regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
W nocy zachmurzenie małe, po północy od wschodu regionu stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia nad ranem opadów deszczu; na wschodzie regionu możliwe burze. Temperatura minimalna od 9°C na zachodzie do 13°C na wschodzie. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W czasie burz wiatr porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) nad ranem opady deszczu, na wschodzie możliwe burze. Temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr przeważnie dość silny, w porywach do 60 km/h, zwłaszcza nad ranem, wschodni i północno-wschodni. W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 10°C do 13°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, wschodni i północno-wschodni.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 13.08.2022 do godz. 19:30 dnia 14.08.2022
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze, zwłaszcza na wschodzie regionu i tam prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni, miejscami zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm, zwłaszcza na wschodzie regionu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych lub zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze; możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy
wiatru do 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, później umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
Ważność od godz. 19:30 dnia 12.08.2022 do godz. 19:30 dnia 13.08.2022

Polska będzie w zasięgu wyżu z głównym centrum nad Finlandią, tylko na południowym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Bałkanów. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu. Ciśnienie będzie spadać.
Ważność od godz. 19:30 dnia 13.08.2022 do godz. 19:30 dnia 14.08.2022
Polska będzie na skraju zatoki niżu z rejonu Morza Czarnego, tylko początkowo na północy kraju utrzyma się obszar lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza napływającego ze wschodu. Ciśnienie będzie spadać.
prognozę 116794/2022 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2022-08-12 12:20