od godz. 13:30 dnia 19.08.2022
do godz. 19:30 dnia 19.08.2022
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm.
Temperatura maksymalna od 27°C na zachodzie do 32°C na wschodzie województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, miejscami słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru lokalnie do 90 km/h.
Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm.
Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, miejscami słaby zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 14°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

od godz. 19:30 dnia 19.08.2022
do godz. 19:30 dnia 20.08.2022
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami burze z opadami deszczu, początkowo także gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 40 mm. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewagą zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, przed
północą lokalnie do 90 km/h.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 26°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, początkowo miejscami
słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami burze z opadami deszczu, początkowo także gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz miejscami do 40 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, przed północą miejscami do 90 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze.
Spadek temperatury od 17°C początkowo do 14°C nad ranem. Wiatr na ogół dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru początkowo do 90 km/h.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, początkowo miejscami zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze. Dalszy spadek temperatury od 14°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

od godz. 19:30 dnia 20.08.2022
do godz. 19:30 dnia 21.08.2022
W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, początkowo miejscami burze.
Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu województwa większymi przejaśnieniami. Na wschodzie okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.
W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, początkowo miejscami burze.
Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i północny.
W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami.
Okresami opady deszczu, głównie na wschodzie. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu.
Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach początkowo do 65 km/h, północny.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 19.08.2022
do godz. 19:30 dnia 20.08.2022
Nadal będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie linii zbieżności. Napływać będzie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Wieczorem na krańcach zachodnich kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Niewielkie wahania ciśnienia.

Ważność
od godz. 19:30 dnia 20.08.2022
do godz. 19:30 dnia 21.08.2022
Pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia w strefie chłodnego frontu
atmosferycznego. Od zachodu stopniowo rozbudowywać się będzie klin wyżowy. Po przejściu frontu napływać będzie powietrze polarne morskie, tylko krańce wschodnie będą w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Wzrost ciśnienia.

prognozę 120082/2022 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2022-08-19 12:20