Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.08.2022
         do godz. 07:30 dnia 25.08.2022

W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Rano silne zamglenia. Przelotne opady deszczu, rano możliwa również mżawka. Po południu na północnym wschodzie województwa lokalnie burze z opadem około 15 mm. Temperatura maksymalna od 23°C na zachodzie do 26°C na wschodzie. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny, miejscami zmienny.
  W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Rano silne zamglenia, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 600 m. Początkowo miejscami opady mżawki lub słabego deszczu, po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.08.2022
         do godz. 07:30 dnia 26.08.2022

W dzień zachmurzenie początkowo duże, później przeważnie umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze; możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, od wschodu stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm na zachodzie województwa. Lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. W czasie burz wiatr początkowo w porywach do 60 km/h.
  W dzień zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze; możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, po południu także burze. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, od wschodu stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm na zachodzie regionu. Lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr początkowo w porywach do 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

prognoza nr 122191/2022opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2022-08-24 06:14