Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 26.08.2022
         do godz. 19:30 dnia 26.08.2022

Po południu i wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie regionu wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów około 20 mm. Temperatura maksymalna od 28°C do 30°C. Wiatr słaby, wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.
Po południu i wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów około 30 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby, wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.
   W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr umiarkowany  południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 26.08.2022
         do godz. 19:30 dnia 27.08.2022

W nocy na zachodzie regionu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, a początkowo burze, możliwy grad, zwłaszcza na zachodzie regionu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Nad ranem, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 15°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywisty.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów około 20 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i początkowo burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Nad ranem, zwłaszcza w kotlinach górskich, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz porywisty.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza na zachodzie regionu. Temperatura od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w czasie burz porywisty.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów około 20 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Temperatura od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, południowy, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.08.2022
         do godz. 19:30 dnia 28.08.2022

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy wzrastające do dużego. Miejscami, początkowo, zwłaszcza na wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo możliwe zanikające burze. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Spadek temperatury od 14°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni, w czasie burz w porywisty.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany,  północno-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 26.08.2022
         do godz. 19:30 dnia 27.08.2022

Polska pozostanie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Wzdłuż zachodniej granicy kraju będzie przebiegała strefa zbieżności. Ciśnienie będzie spadać.

ważność: od godz. 19:30 dnia 27.08.2022
         do godz. 19:30 dnia 28.08.2022

Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu znad Pomorza Zachodniego i Bałtyku, w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego, za którym w dzień zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie wolno wzrastać.

prognoza nr 123434/2022opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2022-08-26 12:34

Reklamacje dotyczące produktu można składać w terminie do 3 dni od daty wydania na adres reklamacje@imgw.pl