od godz. 07:30 dnia 26.09.2022
do godz. 07:30 dnia 27.09.2022
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego; rano na zachodzie możliwe są słabe opady deszczu. Miejscami wystąpią silne zamglenia.
Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, południowy.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Na wschodzie regionu miejscami burze. Prognozowana suma opadu w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków zachodnich, po południu skręcający na kierunki południowe.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu.
Temperatura od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego. Na zachodzie regionu możliwe są opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, południowy lub zmienny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 0°C do 2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, południowo-zachodni.

od godz. 07:30 dnia 27.09.2022
do godz. 07:30 dnia 28.09.2022
W dzień zachmurzenie duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
W nocy początkowo zachmurzenie duże. Początkowo przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające od zachodu regionu. Później głównie na zachodzie regionu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami utworzy się mgła ograniczająca widzialność do około 300 m.
Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni skręcający na zachodni.
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.
W nocy początkowo zachmurzenie duże. Początkowo przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające od zachodu regionu. Później głównie na zachodzie regionu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami utworzy się mgła ograniczająca widzialność do około 200 m.
Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni skręcający na zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) zanikające opady śniegu.
Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h,
południowo-zachodni.

prognozę 137531/2022 opracował synoptyk dyżurny Krzysztof Salanyk, dnia 2022-09-26 06:12