Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.10.2022
         do godz. 07:30 dnia 14.10.2022

W dzień początkowo bezchmurnie lub zachmurzenie małe, później miejscami wzrastające do umiarkowanego, wieczorem na zachodzie województwa do dużego. Rano lokalnie mgła, mgła ograniczająca widzialność do 600 m. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające od zachodu województwa do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie regionu wieczorem wzrastające do dużego. Rano lokalnie w kotlinach górskich mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające od zachodu regionu do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady deszczu. Temperatura od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 14.10.2022
         do godz. 07:30 dnia 15.10.2022

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, wieczorem południowy.
  W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od zachodu województwa wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków południowych.
  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-zachodni i południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
  W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków południowych.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po północy opady deszczu. Temperatura od 4°C do 7°C. Wiatr dość silny wzmagający się do bardzo silnego, od 35 km/h do 55 km/h, w porywach początkowo do 60 km/h, później do 80 km/h, południowo-zachodni.

prognoza nr 145506/2022opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2022-10-13 06:19