Ważność: od godz. 19:30 dnia 04.11.2022 do godz. 19:30 dnia 05.11.2022
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów miejscami do 12 mm. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, tylko początkowo na wschodzie województwa z kierunków południowych. W dzień początkowo zachmurzenie całkowite, później postępujące od zachodu województwa większe przejaśnienia, wieczorem rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów około 10 mm, a na zachodzie regionu do 20 mm. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, tylko początkowo na wschodzie regionu z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, przechodzące po północy w deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm. Spadek temperatury od 2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany wzmagający się do bardzo silnego, od 25 km/h do 55 km/h, po północy w porywach do 70 km/h, południowy skręcający na północno-zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie całkowite, później postępujące od zachodu regionu większe przejaśnienia, wieczorem rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, po południu zanikające. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej około 1 cm. Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr bardzo silny stopniowo słabnący do dość silnego, od 55 km/h do 30 km/h, w porywach przed południem do 70 km/h, północno-zachodni.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 05.11.2022 do godz. 19:30 dnia 06.11.2022
W nocy zachmurzenie małe. Miejscami utworzą się mgły, ograniczające widzialność do 200 m i w ich obszarze wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, przy gruncie lokalnie około -2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na południowy. W dzień zachmurzenie małe. Początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 m, i tam zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie małe. Miejscami utworzą się mgły, ograniczające widzialność do 100 m i w ich obszarze wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -3°C do 0°C. Wiatr początkowo dość silny, porywisty, później umiarkowany i słaby, północno-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie małe. Początkowo mgły ograniczające widzialność do 100 m, i tam zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, wieczorem na zachodzie regionu w porywach do 60 km/h, południowy.
prognozę 156995/2022 opracował synoptyk dyżurny Michał Mercik, dnia 2022-11-04 11:34