Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.11.2022
         do godz. 07:30 dnia 25.11.2022
W dzień zachmurzenie duże. Rano, głównie na zachodzie regionu, utrzymywać się będą silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Głównie po południu miejscami wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami wystąpią opady deszczu lub mżawki, na krańcach północno-wschodnich regionu początkowo także opady deszczu ze śniegiem. Utworzą się silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C na północnym wschodzie do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami. Rano utrzymywać się będą silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Silne zamglenia wystąpią ponownie wieczorem. Głównie po południu wystąpią opady deszczu, powyżej 700 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie po południu wystąpią opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później nasilający się do dość silnego i silnego, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni - powodować będzie zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże, po północy z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu lub mżawki, początkowo powyżej 700 m n.p.m, a później powyżej 900 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Wystąpią silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni - powodować będzie zawieje lub zamiecie śnieżne.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.11.2022
         do godz. 07:30 dnia 26.11.2022
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu na zachodzie regionu także z rozpogodzeniami. Początkowo na wschodzie regionu możliwe są słabe opady deszczu. Rano i wieczorem występować będą sile zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Utrzymywać się będą silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Głównie w drugiej połowie nocy wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Rano na wschodzie regionu możliwe są opady deszczu, powyżej 800 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem oraz wieczorem występować będą silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo we wschodniej partii gór możliwe są opady śniegu. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr dość silny, okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, północno-zachodni i zachodni, powodować będzie zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Utrzymywać się będą silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Głównie po północy wystąpią opady deszczu, powyżej 900 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie po północy wystąpią opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.
prognoza nr 168367/2022opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2022-11-24 06:09