Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.01.2023 do godz. 07:30 dnia 13.01.2023
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu województwa wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany, w porywach okresami do około 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu, w górach powyżej 900 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr rano słaby, później umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) na ogół po południu okresami opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 110 km/h, z kierunków zachodnich; powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. W górach lokalnie suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, lokalnie przyrost pokrywy do około 5 cm. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 13.01.2023 do godz. 07:30 dnia 14.01.2023
W dzień zachmurzenie duże, po południu z postępującymi od zachodu województwa większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, po południu od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W drugiej połowie nocy możliwe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże, po południu z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, po południu od zachodu stopniowo zanikające. W górach lokalnie suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W drugiej połowie nocy możliwe opady deszczu, w górach powyżej 800 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w drugiej połowie nocy możliwe opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
prognozę 6750/2023 opracował synoptyk dyżurny Marek Kurowski, dnia 2023-01-12 06:23