Ważność: od godz. 19:30 dnia 13.01.2023
         do godz. 19:30 dnia 14.01.2023
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W dzień  zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Rano miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem miejscami w porywach około 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w obszarach powyżej 800 m n.p.m. również deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr bardzo silny, do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Rano miejscami przelotne opady deszczu, a w obszarach powyżej 700 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem miejscami dość silny i w porywach do około 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady śniegu. Wzrost temperatury od -5°C początkowo do -1°C wieczorem. Wiatr bardzo silny, około 50 km/h i w porywach do 70 km/h, wieczorem wzmagający się do około 70 km/h i w porywach osiągający około 100 km/h, z kierunków zachodnich, może powodować zamiecie śnieżne.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 14.01.2023
         do godz. 19:30 dnia 15.01.2023
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 70 km/h, lokalnie 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże, z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów deszczu na zachodzie regionu około 20 mm , a na wschodzie miejscami około 10 mm. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na samych wierzchołkach gór śniegu. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.  Temperatura od -1°C do 2°C. Wiatr do 90 km/h, w porywach do 140 km/h, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, a powyżej 800 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów deszczu na wschodzie regionu około 15 mm. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do około 75 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Stopniowy spadek temperatury od 2°C do -6°C. Wiatr od 65 km/h do 75 km/h, w porywach do 130 km/h, wieczorem do 110 km/h, południowo-zachodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 13.01.2023
         do godz. 19:30 dnia 14.01.2023
Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem wtórnym nad Bałtykiem. W nocy, na wschodzie kraju, zaznaczy się wpływ rozmywającego się frontu okluzji. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie. Wzrost, a potem spadek ciśnienia.
ważność: od godz. 19:30 dnia 14.01.2023
         do godz. 19:30 dnia 15.01.2023
Polska będzie w niżu, którego ośrodek znad Wysp Brytyjskich przemieści się nad południową Skandynawię. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie także układ frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Spadek, a potem wzrost ciśnienia.
prognoza nr 7485/2023 opracował synoptyk dyżurny Michał Mercik, dnia 2023-01-13 12:00