od godz. 19:30 dnia 16.01.2023
do godz. 19:30 dnia 17.01.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie regionu przejściowo duże i tam początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunków południowych.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, na wschodzie regionu przejściowo duże i tam początkowo możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, lokalnie przy utrzymującym się porywistym wietrze około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni, powodować będzie zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami wystąpią opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni, powodować będzie zamiecie śnieżne.

od godz. 19:30 dnia 17.01.2023
do godz. 19:30 dnia 18.01.2023

W nocy zachmurzenie duże. Wystąpią opady początkowo deszczu i śniegu z deszczem, później śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni. W dzień zachmurzenie duże lub całkowite. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Miejscami w opadach śniegu ograniczenie widzialności do 300 m. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże. Wystąpią opady śniegu, początkowo na obszarach poniżej 400 m n.p.m. także śniegu z deszczem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni, miejscami powodujący zawieje śnieżne.  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr od 85 km do 100 km/h, południowy skręcający na wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże lub całkowite. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm do 12 cm. Miejscami w opadach śniegu ograniczenie widzialności do 300 m. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm do 12 cm. Temperatura od -9°C do -8°C. Wiatr od 85 km do 100 km/h, wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

od godz. 19:30 dnia 16.01.2023
do godz. 19:30 dnia 17.01.2023

Polska będzie pod wpływem niżu z głównymi ośrodkami w rejonie Danii i Szetlandów. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa frontu okluzji. Z południowego zachodu napływać będzie polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w dzień nieznaczny wzrost.

ważność:
od godz. 19:30 dnia 17.01.2023
do godz. 19:30 dnia 18.01.2023

Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego. Znad Adriatyku nad Polskę będzie się przemieszczać niż z układem frontów atmosferycznych. Nad południowo-wschodnią i wschodnią część kraju przejściowo napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, pozostały obszar pozostanie w chłodniejszej masie powietrza. Ciśnienie będzie spadać.

prognoza nr 9313/2023opracował synoptyk dyżurny Edyta Socha, dnia 2023-01-16 12:35