od godz. 07:30 dnia 20.01.2023
do godz. 07:30 dnia 21.01.2023
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady śniegu.
Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy na wschodzie regionu porywisty, północny i północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu.
Temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, po południu wzmagający się do dość silnego i porywistego, z kierunków północnych, w drugiej połowie dnia będzie powodować zawieje śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy miejscami porywisty, północny i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu.
Temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni i północny, będzie powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

od godz. 07:30 dnia 21.01.2023
do godz. 07:30 dnia 22.01.2023
W dzień zachmurzenie całkowite z opadami śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowany, i przejściowo ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, lokalnie w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie całkowite i duże. Opady śniegu na zachodzie regionu o natężeniu umiarkowanym, oraz przejściowo ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm na wschodzie do 8 cm na zachodzie regionu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się.
W dzień zachmurzenie całkowite z opadami śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowany, i przejściowo ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm, lokalnie 15 cm. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, lokalnie w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
Miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm, lokalnie 15 cm. Wiatr od 65 km/h do 80 km/h, w porywach do 100 km/h, przejściowo 110 km/h, północny i północno-wschodni. Powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy zachmurzenie całkowite i duże. Opady śniegu na zachodzie regionu o natężeniu umiarkowanym, oraz przejściowo ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm na wschodzie do 8 cm na zachodzie regionu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 8 cm. Wiatr początkowo dość silny i silny, 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, później słabnący do umiarkowanego i dość silnego, północno-wschodni i wschodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

prognozę 11406/2023 opracował synoptyk dyżurny Michał Mercik, dnia 2023-01-20 06:14