Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 11.04.2023
         do godz. 07:30 dnia 12.04.2023

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępujące od zachodu opady deszczu, po południu punktowo możliwe burze. Prognozowana suma opadów deszczu około 10 mm. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h, południowy skręcający na zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od zachodu rozpogodzeniami. Początkowo, miejscami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C na zachodzie do 4°C na wschodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni, nad ranem od zachodu regionu skręcający na południowy.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępujące od zachodu regionu opady deszczu, po południu punktowo możliwe burze. Prognozowana suma opadów deszczu około 10 mm. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h, południowy skręcający na zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) postępujące od zachodu opady deszczu, stopniowo przechodzące w śnieg. Po południu możliwe burze. Spadek temperatury od 1°C; 3°C rano do -3°C po południu. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.
W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, później rozpogodzi się. Początkowo, miejscami, przelotne opady deszczu, a w obszarach wyżej położonych również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni, nad ranem od zachodu regionu skręcający na południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr silny (około 45 km/h) i w porywach do 70 km/h, po północy stopniowo słabnący do umiarkowanego (około 25km/h), północno-zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.04.2023
         do godz. 07:30 dnia 13.04.2023

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu regionu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu regionu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura wzrastająca od -3°C rano do 2°C po południu. Wiatr umiarkowany, wzmagający się do dość silnego i porywistego, północno-zachodni i północny skręcający na południowo-zachodni
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu, w drugiej połowie nocy od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Spadek temperatury od 2°C początkowo do -1°C nad ranem. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywistym południowo-zachodni i zachodni.

prognoza nr 55634/2023opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2023-04-11 06:18