od godz. 13:30 dnia 19.04.2023
 do godz. 19:30 dnia 19.04.2023

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, punktowo możliwe burze. Suma opadów na zachodzie około 10 mm. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych.
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w obszarach powyżej 700 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Suma opadów na zachodzie do około 10 mm. Punktowo możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, możliwe burze. Temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko początkowo miejscami dość silny i porywisty, z kierunków zmieniających się.

od godz. 19:30 dnia 19.04.2023
 do godz. 19:30 dnia 20.04.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Lokalnie słabe opady deszczu. Miejscami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.
W dzień początkowo zachmurzenie duże, później większe przejaśnienia, a pod wieczór rozpogodzenia. Po południu na wschodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Lokalnie słabe opady deszczu, a w obszarach powyżej 700 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, lokalnie na zachodzie regionu spadek do około -1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura wzrastająca od -6°C początkowo do -1°C nad ranem. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.
W dzień początkowo zachmurzenie duże, później większe przejaśnienia, a pod wieczór rozpogodzenia. Po południu na wschodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu we wschodniej części możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura wzrastająca do -1°C rano do 3°C po południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

od godz. 19:30 dnia 20.04.2023
do godz. 19:30 dnia 21.04.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami w kotlinach i dolinach utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 5°C. Wiatr dość silny i porywisty, po południu słabnący do umiarkowanego, południowo-wschodni i wschodni.

od godz. 19:30 dnia 19.04.2023
do godz. 19:30 dnia 20.04.2023

Nad Polską rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Morzem Norweskim, jedynie w nocy na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ lokalnego niżu znad Niemiec. Z północnego wschodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze pochodzenia kontynentalnego, jedynie w nocy krańce zachodnie będą jeszcze w chłodniejszym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie wzrośnie.

ważność:
od godz. 19:30 dnia 20.04.2023
do godz. 19:30 dnia 21.04.2023

Pogodę w Polsce kształtował będzie klin wyżu znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w tym samym, cieplejszym powietrzu pochodzenia kontynentalnego. Ciśnienie będzie rosło, dopiero po południu przejściowo zacznie spadać.

prognoza nr 59682/2023opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2023-04-19 12:19