od godz. 13:30 dnia 28.04.2023
do godz. 19:30 dnia 28.04.2023

Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane stopniowo od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-wschodni i południowy.
  Po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-wschodni i południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady deszczu. Temperatura do 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

od godz. 19:30 dnia 28.04.2023
do godz. 19:30 dnia 29.04.2023

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni.
  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze, głównie na wschodzie regionu. Prognozowana wysokość opadów około 15 mm. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.
  W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni skręcający na zachodni.
  W dzień  zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów około 20 mm, a w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, po południu lokalne burze. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

od godz. 19:30 dnia 29.04.2023
do godz. 19:30 dnia 30.04.2023

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem miejscami rozpogodzi się. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
  W dzień zachmurzenie początkowo umiarkowane później małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem lokalne na zachodzie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura minimalna od 5°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w drugiej połowie nocy zanikające. Spadek temperatury od 4°C początkowo do około 0°C nad ranem. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.
  W dzień zachmurzenie duże po południu większe przejaśnienia, miejscami rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni.

od godz. 19:30 dnia 28.04.2023
do godz. 19:30 dnia 29.04.2023

Będziemy w zasięgu niżu, który wraz z frontem okluzji przemieści się znad Niemiec nad Polskę. Z południowego zachodu i południa napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w dzień wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

ważność:
od godz. 19:30 dnia 29.04.2023
do godz. 19:30 dnia 30.04.2023

W nocy Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią, w dzień dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Danii. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

prognoza nr 63703/2023opracował synoptyk dyżurny Michał Mercik, dnia 2023-04-28 11:51