Ważność: od godz. 19:30 dnia 07.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 08.06.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko w czasie burz umiarkowany, porywisty. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające, początkowo możliwe burze. Przewidywana wysokość opadu miejscami do 10 mm. Później lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko w czasie burz umiarkowany, porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) stopniowo zanikające przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków wschodnich. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Przewidywana wysokość opadu miejscami do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr rano słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, w czasie burz porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 08.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 09.06.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na zachodzie województwa, a nad ranem na wschodzie, także duże. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich lub zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 23°C na południowym wschodzie do 28°C na północnym zachodzie i północy regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temp. minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko w czasie burz umiarkowany, porywisty. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, północno-wschodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Przewidywana wysokość opadu miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 07.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 08.06.2023
W nocy południowe województwa, a w dzień także centralne, będą w zasięgu płytkiego niżu znad Węgier. Pozostała część kraju będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nad Polską utrzyma się ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.
ważność: od godz. 19:30 dnia 08.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 09.06.2023
Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z płytkimi niżami nad południową Europą. Jedynie krańce północne znajdą się na skraju wyżu znad Skandynawii. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarnego. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.
prognoza nr 80887/2023opracował synoptyk dyżurny Przemysław Makarewicz, dnia 2023-06-07 12:38