Ważność: od godz. 19:30 dnia 19.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 20.06.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.
  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające dużego. W drugiej połowie dnia lokalnie możliwe są burze z opadami deszczu i gradu. W czasie burz wysokość opadów około 20 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, przejściowo skręcający na zachodni. Podczas burz możliwe porywy wiatru do około 65 km/h.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie duże. W kotlinach górskich możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego. W drugiej połowie dnia lokalnie możliwe  burze z opadami deszczu i z gradem. W czasie burz wysokość opadów około 20 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, przejściowo zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 65 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu lokalnie możliwe burze z opadami deszczu i gradu. Temperatura od 13°C rano do 18°C po południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 65 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 20.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 21.06.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Początkowo lokalnie, a nad ranem na zachodzie województwa możliwe przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru około 55 km/h.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadów deszczu około 25 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru około 55 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) nad ranem na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 14°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadów deszczu około 25 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura od 15°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 19.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 20.06.2023

Polska będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, tylko nad województwa zachodnie sięgnie zatoka związana z niżem nad północnym Atlantykiem oraz nasunie się ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu i południa zacznie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie nie będzie się istotnie zmieniać.

ważność: od godz. 19:30 dnia 20.06.2023
         do godz. 19:30 dnia 21.06.2023

Polska będzie w zasięgu zatoki związanej z niżem nad północnym Atlantykiem. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Znajdziemy się w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie nie będzie się istotnie zmieniać.

prognoza nr 86151/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2023-06-19 12:57