Ważność: od godz. 19:30 dnia 21.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 22.07.2023

W nocy początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu lub burze, zwłaszcza na wschodzie regionu i tam prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Po północy, postępujące od zachodu, stopniowe rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni.
W nocy początkowo zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu lub burze, zwłaszcza na wschodzie regionu i tam prognozowana wysokość opadów ok. 15 mm. Po północy od zachodu stopniowe rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby, zachodni, w czasie burz do 60 km/h. W szczytowych partiach przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W szczytowych partiach po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 22.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 23.07.2023

W nocy na wschodzie regionu zachmurzenie małe, a na zachodzie umiarkowane, wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.
W nocy na wschodzie regionu zachmurzenie małe, a na zachodzie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów wzrost temperatury od 10°C do 14°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 21.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 22.07.2023

Polska w nocy będzie pod wpływem wolno przemieszczającej się z zachodu na wschód płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, związanej z niżem znad północnej Europy. Nad ranem na południowym zachodzie kraju rozbuduje się klin wyżowy. W dzień cały obszar kraju dostanie się w zasięg klina wyżowego znad zachodniej Europy, ale początkowo na wschodzie kraju będzie oddziaływać zatoka niżowa z układem frontów. Z zachodu nadal będzie napływać wilgotne powietrze polarne morskie, chłodniejsze na północy. W nocy małe zmiany ciśnienia atmosferycznego, w dzień wzrost.

ważność: od godz. 19:30 dnia 22.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 23.07.2023

Polska w nocy będzie w zasięgu klina wyżowego znad południowo-zachodniej Europy, jedynie nad ranem na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym, związanej z niżem przemieszczającym się znad Wysp Brytyjskich nad Danię. W dzień cały obszar kraju znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej i ciepłego frontu atmosferycznego, wolno przemieszczających się z zachodu na wschód. Napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie z zachodu. W nocy małe zmiany ciśnienia atmosferycznego, w dzień spadek.

prognoza nr 100237/2023 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2023-07-21 12:17