Ważność: od godz. 07:30 dnia 24.07.2023
         do godz. 07:30 dnia 25.07.2023

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Głównie po południu wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 25 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 85 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przejściowo także rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie burze, w drugiej połowie nocy zanikające. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Głównie po południu wystąpią przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 25 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 85 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) głównie po południu wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura wzrastająca od 10°C do 16°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przejściowo także rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze, w drugiej połowie nocy zanikające. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze, po północy zanikające. Temperatura obniżająca się od 14°C początkowo do 7°C nad ranem. Wiatr początkowo silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, później dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.07.2023
         do godz. 07:30 dnia 26.07.2023

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie po południu, wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Wystąpią opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie burze z opadem do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 8°C do 11°C. Wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, później umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże. Wystąpią opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo możliwe burze. Temperatura obniżająca się od 10°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

prognoza nr 101376/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Ojrzyński, dnia 2023-07-24 05:45