Ważność: od godz. 19:30 dnia 24.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 25.07.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przejściowo także z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy zanikające. Początkowo lokalnie burze z opadami do 15 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające; początkowo możliwe burze z opadami do około 10 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady deszczu, po północy zanikające; początkowo możliwe burze. Temperatura obniżająca się od 14°C początkowo do 7°C nad ranem. Wiatr bardzo silny stopniowo słabnący do dość silnego, od 55 km/h do 35 km/h, w porywach od 80 km/h do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze z opadami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 8°C do 11°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, później umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 25.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 26.07.2023

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie całkowite z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu, rano miejscami o natężeniu umiarkowanym, od zachodu zanikające. Później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże; po południu miejscami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo także burze. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo lokalnie burze. Temperatura obniżająca się od 10°C do 4°C. Wiatr umiarkowany wzmagający się do silnego, od 20 km/h do 45 km/h, w porywach po północy do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie całkowite z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu, rano miejscami o natężeniu umiarkowanym, od zachodu zanikające. Później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże; po południu miejscami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Ziemi Kłodzkiej. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.  W szczytowych partiach Sudetów okresami opady deszczu. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr silny, do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 24.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 25.07.2023
Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem głównym nad południową Norwegią; z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie pofalowany front atmosferyczny poprzedzony linią zbieżności. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północnym zachodzie. Ciśnienie bez większych zmian.
ważność: od godz. 19:30 dnia 25.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 26.07.2023
Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad południową Norwegią, na południu i wschodzie oddziaływał będzie chłodny front atmosferyczny. W ciągu dnia, od południowego zachodu, rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie zacznie wzrastać.
prognoza nr 101522/2023 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2023-07-24 12:19