Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.07.2023
         do godz. 07:30 dnia 26.07.2023

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie po południu, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie burze z opadami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 8°C do 11°C. Wiatr silny stopniowo słabnący do umiarkowanego, od 45 km/h do 25 km/h, w porywach od 70 km/h do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo także burze. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo lokalnie burze. Temperatura obniżająca się od 10°C do 4°C. Wiatr umiarkowany wzmagający się do silnego, od 20 km/h do 45 km/h, w porywach po północy do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 26.07.2023
         do godz. 07:30 dnia 27.07.2023

W dzień początkowo zachmurzenie całkowite z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu, rano lokalnie o natężeniu umiarkowanym, od zachodu zanikające. Później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże; po południu miejscami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.
W dzień początkowo zachmurzenie całkowite z postępującymi od zachodu regionu większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Opady deszczu, rano miejscami o natężeniu umiarkowanym, od zachodu zanikające. Później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże; po południu miejscami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na Ziemi Kłodzkiej. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura od 4°C do 6°C. Wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

prognoza nr 101758/2023 opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2023-07-25 06:22