Prognoza pogody.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 28.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 28.07.2023

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 28.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 29.07.2023

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo lokalnie burze. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zachodni, później słaby, południowo-zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, zwłaszcza na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo lokalnie burze. W kotlinach górskich możliwa mgła ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze, lokalnie z gradem. Temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach początkowo do 60 km/h, później do 80 km/h, południowo-zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 29.07.2023
         do godz. 19:30 dnia 30.07.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające, początkowo miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru początkowo do 65 km/h.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie regionu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające, początkowo miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru początkowo do 65 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Spadek temperatury od 12°C do 9°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach początkowo do 80 km/h, później do 60 km/h, zachodni.
  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

prognoza nr 103336/2023opracował synoptyk dyżurny Piotr Mańczak, dnia 2023-07-28 12:43