Ważność: od godz. 07:30 dnia 28.07.2023
         do godz. 07:30 dnia 29.07.2023
W dzień początkowo zachmurzenie duże, później większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, wieczorem możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
W dzień początkowo zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Prognozowana suma opadów deszczu miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 11°C. Wiatr dość silny i silny(30-45 km/h), w porywach około 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe opady deszczu. Miejscami w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo opady deszczu. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
Ważność: od godz. 07:30 dnia 29.07.2023
         do godz. 07:30 dnia 30.07.2023

W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów deszczu w czasie burz, zwłaszcza na zachodzie regionu, około 15 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie na ogół duże, przelotne opady deszczu i burze, po północy stopniowo zanikające. Później postępujące od zachodu regionu większe przejaśnienia. Prognozowana suma opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na zachodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza po południu. Prognozowana suma opadów deszczu w czasie burz miejscami około 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr dość silny i silny (40-50 km/h), w porywach około 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze, po północy stopniowo zanikające. Nad ranem większe przejaśnienia i miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, po północy stopniowo zanikające. Temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr dość silny i silny, w porywach około 60 km/h, południowo-zachodni.

prognoza nr 103167/2023 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2023-07-28 06:11