od godz. 07:30 dnia 01.08.2023
do godz. 07:30 dnia 02.08.2023

W dzień początkowo zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, po południu większe przejaśnienia i przelotne opady deszczu, a wieczorem, zwłaszcza na zachodzie regionu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.
W nocy początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami  i przelotne opady deszczu, a miejscami możliwe zanikające burze, po północy od zachodu regionu, stopniowe rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, początkowo i w czasie burz porywisty, później słaby, zachodni i południowo-zachodni.
W dzień początkowo zachmurzenie duże z opadami deszczu, po południu większe przejaśnienia i przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana  suma opadów, zwłaszcza na zachodzie regionu, do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach i w czasie burz około 60 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu, po południu miejscami burze. Temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr silny i bardzo silny (50-60 km/h), w porywach około 80 km/h, wieczorem słabnący do silnego i dość silnego (50-35), w porywach około 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem, rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, początkowo miejscami zanikające burze.  Prognozowana suma opadów w czasie burz około 10 mm. Nad ranem w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami i w czasie burz porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr dość silny i silny (35-50 km/h), w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

od godz. 07:30 dnia 02.08.2023
do godz. 07:30 dnia 03.08.2023

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie regionu, większe przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie regionu, opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach około 60 km/h, południowo-zachodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Wieczorem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu w porywach 55 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od 7°C do 11°C. Wiatr silny i bardzo silny (50-60 km/h), w porywach około 80 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach około 65 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr silny i bardzo silny (50-60 km/h), w porywach około 80 km/h, południowo-zachodni.

prognoza nr 104950/2023opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2023-08-01 06:06