Ważność: od godz. 07:30 dnia 04.08.2023
         do godz. 07:30 dnia 05.08.2023

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, wieczorem słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, od wschodu stopniowo wzrastające do dużego. Nad ranem na wschodzie regionu opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, północny.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, wieczorem słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów wzrost temperatury od 7°C do 11°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach około 90 km/h, stopniowo słabnący do umiarkowanego, porywistego, południowo-zachodni wieczorem skręcający na północno-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, od wschodu wzrastające do dużego. Po północy, postępujące od wschodu regionu opady deszczu. Prognozowana suma opadów w rejonie Kotliny Kłodzkiej do 15 mm.  Temperatura minimalna od 13°C na zachodzie do 16°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów po północy opady deszczu. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Ważność: od godz. 07:30 dnia 05.08.2023
         do godz. 07:30 dnia 06.08.2023

W dzień zachmurzenie duże z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów około 20 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów około 20 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.
W dzień zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów około 30 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów około 30 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.

prognoza nr 106297/2023 opracował synoptyk dyżurny Barbara Wrona, dnia 2023-08-04 05:58