Ważność: od godz. 19:30 dnia 07.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 08.08.2023

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, w porywach około 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Od godzin okołopołudniowych przelotne opady deszczu i możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady deszczu, po północy zanikające. Temperatura obniżająca się od 6°C do 3°C. Wiatr bardzo silny od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Od godzin okołopołudniowych przelotne opady deszczu i możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów od godzin okołopołudniowych przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura wzrastająca od 3°C do około 6°C. Wiatr rano silny i bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 90 km/h, później słabnący do dość silnego i silnego, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 08.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 09.08.2023

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów na zachodzie regionu około 10 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów na zachodzie regionu około 10 mm. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów okresami opady deszczu. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, okresami porywistego, z kierunków zachodnich.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 07.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 08.08.2023

Polska będzie pod wpływem pogłębiającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad południowego Bałtyku nad południową Skandynawię. Z północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie z domieszką arktycznego. Ciśnienie atmosferyczne będzie na ogół wzrastać, w dzień przejściowo będzie stałe.

ważność: od godz. 19:30 dnia 08.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 09.08.2023

Polska pozostanie w zasięgu niżu znad Skandynawii, który zacznie się wypełniać i odsuwać nad Morze Norweskie. Z północnego zachodu nadal będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie z domieszką arktycznego. Ciśnienie atmosferyczne będzie wzrastać.

prognoza nr 107780/2023 opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2023-08-07 12:16