Ważność: od godz. 19:30 dnia 14.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 15.08.2023

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 30°C do 33°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 17°C do 20°C. Wiatr dość silny i okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowy. W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 17°C do 20°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, południowy.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 15.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 16.08.2023

W nocy zachmurzenie małe, na krańcach zachodnich regionu okresami umiarkowane i tam nad ranem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby, południowy, na zachodzie stopniową skręcający na zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalne burze, możliwy grad. Suma opadów w czasie burz do około 25 mm. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.
W nocy zachmurzenie małe, na krańcach zachodnich regionu okresami umiarkowane i tam nad ranem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, początkowo także umiarkowany, południowy, na zachodzie regionu stopniowo skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalne burze, możliwy grad. Suma opadów w czasie burz do około 30 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów miejscami przelotne opady deszczu, po południu również burze. Temperatura od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 14.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 15.08.2023

Polska będzie na skraju płytkiego i rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Wysp Brytyjskich nad Morze Północne. W nocy ciepły front atmosferyczny przemieści się z centrum na północ kraju. W dzień na północnym zachodzie Polski pogodę będzie kształtować linia zbieżności. Z południowego zachodu będzie napływać powietrze zwrotnikowe, jedynie początkowo na północy będzie jeszcze zalegać powietrze polarne morskie ciepłe.

ważność: od godz. 19:30 dnia 15.08.2023
         do godz. 19:30 dnia 16.08.2023

Polska w nocy będzie na skraju płytkiego i rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad Skandynawię, w dzień znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Na północnym zachodzie kraju pogodę będzie kształtować front atmosferyczny. Z południa będzie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

prognoza nr 110793/2023 opracował synoptyk dyżurny Janusz Zieliński, dnia 2023-08-14 12:22